تبلیغات
football va rap - ضرر سیگار

شاید شما هم تصور می‌كنید چند پك سیگار كشیدن خطر چندانی برای سلامت شما ندارد، اما تحقیقات خلاف این موضوع را نشان می‌‌دهد.
دانشمندان معتقدند حتی قرار گرفتن در معرض دود سیگار به صورت بسیار محدود هم می‌تواند آسیب‌های غیر قابل بازگشتی به تنفس شما وارد كند
.
این آسیب‌ها در بین افرادی دیده می‌شوند كه به صورت گاه‌به‌گاه و تفننی سیگار می‌كشند و یا در معرض دود سیگار دیگران قرار می‌گرند. آسیب‌های اولیه كه معمولا خیلی هم جدی به نظر نمی‌رسد می‌تواند در نهایت منجر به بیماری‌های مزمن ریوی و حتی سرطان ریه شود.
دكتر رونالد ریسرتال از بیمارستان نیویورك در این باره گفت: دود سیگار حتی به صورت اندك هم می‌واند به سلول‌های مسیر تنفسی آسیب وارد كند. ما متوجه تغییرات ژنتیكی در سلول‌هایی شدیم كه در مسیر تنفسی قرار دارند. اگر شما در هفته یك یا دو بار سیگار می‌كشید تصور نكنید كه از این آسیب‌ها در امان هستید .
هم‌چنین اگر شما در محیطی زندگی یا كار می‌كنید كه دیگران سیگار می‌كشند، یا از آن‌ها بخواهید این كار را متوقف كنند و یا این كه آن مكان را ترك كنید. عوارضی كه آن‌ها ممكن است در اثر كشیدن سیگار به شما وارد كنند غیر قابل جبران است.
در این مطالعه 121 نفر كه شامل غیرسیگاری‌‌ها، سیگاری‌های فعال و افرادی بودند كه در معرض دود سیگار قرار داشتند.
دانشمندان متوجه شدند قرار گرفتن در معرض دود سیگار هر اندازه كه باشد و هرچه قدر هم كه كوچك باشد می‌تواند باعث بروز ناهنجاری‌های ژنتیكی شود.
دكتر نورمن ادلمن مدیر سازمان ریه آمریكا و استاد طب پیشگیری و طب داخلی از دانشگاه بروك در نیویورك در این باره گفت: بسیاری از ما سوال می‌پرسند اگر ما فقط چند بار در هفته سیگار بكشیم مشكلی برای ما پیش نمی‌آید؟ آیا همراهی كردن با دوستان سیگاری فقط چند بار در ماه می‌تواند برای ما مضر باشد؟
پاسخ به این سوالات كاملا واضح است. بررسی‌های ما نشان می‌دهد دود سیگار هر چه قدر هم كه اندك و محدود باشد می‌تواند برای انسان‌ خطرناك باشند. بنابراین تصور نكنید اگر فقط یك یا دو بار در هفته سیگار می‌كشید مشكلی برای شما پیش نمی‌آید.

src='http://www.tools.tractorfc.com/pg/score.aspx' type='text/javascript'>